Ozon Terapisi

Ozon Terapisi

Ozon mucizevi etkileri olan oksijen türevi bir gazdır. Ozon terapi, uygun ekipmanlarla uygun dozlardaki ozonun insan vücuduna verilerek tedavi edilmesidir. Ozon tedavisi ile tüm dokularda oksijenizasyon artar ve hücre yenilenmesi sağlanır. Birçok hastalıkta kullanılmakla birlikte tamamen sağlıklı kişilere de enerji ve zindelik verir. Çeşitli uygulama yolları mevcuttur:

Majör ozon terapi: kişinin damar yolundan alınan kanın özel bir şişede ozonlanarak kişiye damaryolundan geri verilmesidir. Hiçbir kan kaybı olmaz ve kişinin kendi kanı olduğu için alerji riski yoktur.

Minör ozon terapi: kişinin damaryolundan alınan az miktardaki kanın ozonlanarak kişinin kas içine enjekte edilmesidir.

Ozon torbalama: hasarlı dokunun özel bir torba ile sarılıp 15 dk boyunca ozon gazına maruz bırakılmasıdır.

Rektal ozon: damar yolu açılması istenmeyen veya zor olan durumlarda, bağırsak hastalıklarında rektal yoldan ozon uygulanmasıdır.

Vajinal ozon: jinekolojik problemlerde lokal ozonlama yöntemidir.

Ozon doğada bulunan en güçlü dezenfektan maddedir. Antiviral, antibakteriyal ve antifungal özellikleri ile mikroorganizmalarla savaşır. Vücudun oksijenizasyonunu ve direncini artırır. Kişinin bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Hem var olan enfeksiyonla savaşır, hem de vücudu enfeksiyonlara karşı korur.